Fotbalisté v Zubří

Fotbalisté v Zubří

Hřiště

Veškeré fotbalové dění, včetně dnes již tradičních fotbalových turnajů v malé kopané, se v nedávné minulosti odehrávalo na hřišti ‚U pálenin‘, ze tří stran obklopeném lesy. Fotbal na tomto terénu připomínal v jarních měsících v mnohém spíše zápasy v bahně. Malé rozměry, špatný a svahovitý terén byl důvodem pro rekonstrukci. Hřiště bylo částečně rozšířeno, srovnáno a přeseto. Očekávané zlepšení však nenastalo.

Fotbalové hřiště

Fotbalové hřiště

Problém byl řešen ve spolupráci s obcí. Vznikl návrh nového hřiště se zázemím pro hráče na okraji naší vesničky směrem k Pohledci. Návrh se začal realizovat celkem brzy. Souběžně s terénními úpravami probíhala výstavba dětského hřiště. První turnaj se zde odehrál v roce 2004.

V roce 2005 bylo hřiště ze dvou stran oploceno. Budova se zázemím pro hráče však na svoji realizaci pořád čeká.

Úspěchy zuberského týmu

Se zavedením tradice fotbalových turnajů i v naší vesničce přišly i četné úspěchy. Malou kopanou hrála ve většině týmů generace strýčků a tatíků. V této době zaznamenali naši mladíci mnoho prvenství. Od této doby uplynul nějaký ten rok. Zuberský tým obměnil hráče, ale ani soupeři nezůstali po zadu. Není výjimkou, že ve většině týmů hrají fotbalisté Bystřice, nebo Rozsoch – každý úspěch se proto počítá dvojnásobně. Z nedávných úspěchů stojí za povšimnutí vyhraný turnaj v Zubří (r.2004), a druhá místa ve Václavském turnaji.

Fotbalové turnaje

Bez soupeřů by to nešlo! Turnajů se účastní úzký kruh týmů(např.Bohuňov, Písečné, Vítochov..). Každý tým musí v sezoně uspořádat turnaj na vlastním hřišti. Turnaje se hrají většinou v neděli, výjimečně v sobotu. Jezdí se i na jiné turnaje např. do Petrovic, Stříteže…..